سینا سرلک به همراه همایون شجریان تنها کسانی هستند که این بخت رو داشته اند که استاد شجریان از نوجوانی با آنها صدا سازی کار کرده است. سینا سرلک از دوازده سالگی شاگردی استاد را کرده است.

در این آلبوم که بعد از راه و ماه دومین آلبوم سرلک است قطعاتی را در چهارگاه و دشتی خواهیم شنید.

سینا سرلک

سینا سرلك آبان ماه ۱۳۶۱ در شهرستان الیگودرز متولد شد. موسیقی را از دوران كودكی زیر نظر پدر و با ملودی های بختیاری شروع كرد. 6-7 سال بیشتر نداشت كه در سریال تلویزیونی شاخه طوبی ترانه ای محلی خواند. {سینا سرلک} به خاطر می‌آورد که در شش سالگی با صدای تار پدرش به وجد می‌آمده و پیش خود زمزمه می‌کرده است. وی ساز تنبك را در شهرستان الیگودرز و با حسن جزایی شروع و برای تكمیل از محضر جمشید محبی استفاده كرد و سپس مدت شش سال خدمت زنده یاد ناصر فرهنگ فر بود. سرلك در چندین دوره جشنواره فجر مقام اول آواز و تنبك را كسب كرد. در كنار آواز و تنبك مدتی هم نزد كیوان ساكت تار آموخت. وی در اسفند ماه سال ۱۳۸۲ از طرف سازمان ملی جوانان به عنوان جوان نمونه ایران در حوزه هنر انتخاب شد. وی در جشنواره فجر سال گذشته نیز شركت كرد و مورد تقدیر قرارگرفت.

استاد حاج قربان سلیمانی پس از شنیدن صدای وی، او را به استاد شجریان معرفی می کند و در سن دوازده سالگی به شاگردی استاد محمد رضا شجریان می رسد. ؛«استاد من را خواستند. من هم پس از اجرا در تالار وحدت با همان لباس بختیاری رفتم منزلشان. شب به یادماندنی و مثال زدنی ای بود. تا صبح با چند نفر دیگر از جمله برادر استاد، سیامک شجریان، علی آبچوری و حاج قربان. استاد هم یک قطعه با سه تار مژگان و تمبک همایون اجرا کردند که هیچ وقت یادم نمی رود».

تنها نوجوان هایی که استاد پذیرفت یکی همایون بود؛ پسرش و دیگری سینا سرلک و این دو تنها کسانی هستند که اصول صدا سازی روی صدایشان توسط استاد پیاده شده است. شجریان بارها نام سینا را به عنوان خواننده‌ای با استعداد و نمونه ذکر کرده است.

منبع : دل زنده ها